Konsultacje dietetyczne z planem dietetycznym

Pierwsza wizyta

Na pierwszej wizycie staram się jak najwięcej dowiedzieć o osobie, która zwraca się do mnie z prośbą o ustalenie odpowiednich dla niej zaleceń dietetycznych. Przeprowadzam dokładny wywiad medyczno-żywieniowy, dotyczący przebytych schorzeń, dotychczasowego sposobu odżywiania, trybu życia oraz upodobań kulinarnych. Dokonywane są także podczas tego spotkania pomiary antropometryczne ciała, ustalam wskaźnik BMI, oceniam czy mamy do czynienia z nadwagą lub otyłością. Dzięki specjalnej wadze, mam możliwość regularnej kontroli postępów porównuję zawartość procentową tkanki tłuszczowej, wody metabolicznej oraz mięśni w organizmie.

Jeśli dysponujesz aktualnymi wynikami, zabierz je ze sobą na wizytę oraz listę aktualnie przyjmowanych leków.

Podczas tego spotkania wykryte błędy żywieniowe, zostają omówione i scharakteryzowane. Eliminacja ich umożliwi drogę do Twojej szczupłej sylwetki lub zmniejszenia dolegliwości jakie mogą towarzyszyć aktualnie istniejącym problemom zdrowotnym.

Jest to wizyta z dokumentacją którą otrzymujesz zaraz po spotkaniu. W skład dokumentacji wchodzą:

  • podstawowe zalecenia dotyczące diety
  • lista produktów dozwolonych i zakazanych na diecie
  • uwagi dotyczące opisu przygotowywania potraw zalecanych podczas stosowania diety
  • jednodniowy przykładowy jadłospis wraz z przepisami na potrawy

Ustalona zostaje także wartość energetyczna Twojej diety, której kaloryczność przedstawiona jest w postaci zalecanych miar domowych produktów spożywczych, które należy spożyć w ciągu dnia. Rozpisana dieta przesłana jest w ciągu 3 dni na Twoją skrzynkę mailową.

( średni czas spotkania 60 minut)

Uwaga!!!
Istnieje możliwość konsultacji drogą telefoniczna i e-mailową podczas całego procesu leczenia.

Wszyscy klienci otrzymają na I-ej wizycie upominek, który ubogaci smak dotychczas spożywanych posiłków.

Plan dietetyczny

Opracowuję go po przeprowadzonym wcześniej wywiadzie medyczno-żywieniowym. Jest to ważny element części składowej planu żywieniowego. Zebrane informacje posłużą mi w przygotowaniu idealnie dopasowanego do Twoich potrzeb planu dietetycznego.

Oferowany plan dietetyczny zawierać będzie:

  • indywidualnie określaną wartość kaloryczną diety,
  • zapotrzebowanie na poszczególne składniki odżywcze oraz mineralne,
  • posiłki będą skomponowane zgodnie z zasadami żywienia uwzględniając bardzo ważną zasadę równomiernego rozłożenia energetycznego posiłków i ich odpowiedniego zbilansowania,
  • w celu łatwiejszej kontroli przestrzegania diety całe menu zostaje przedstawione w postaci listy produktów z podziałem ich ilości w gramach wraz z miarami domowymi co daje możliwość uniknięcia żmudnego liczenia kalorii,
  • skomponowane posiłki i potrawy są dopasowane do Twoich upodobań smakowych wraz z uwzględnieniem krótkiego czasu ich przygotowania,
  • otrzymane w planie dietetycznym potrawy będą posiadały szczegółowy opis ich wykonania.

Kolejne wizyty

Powtarzam dokonywane za pierwszy razem pomiary i oceniam rezultaty. Przedstawiam nowy plan dietetyczny i przepisy, wyjaśniam wątpliwości co do stosowanej diety, a także przygotowania konkretnych posiłków. Częstotliwość spotkań co 1-4 tygodnie w zależności od potrzeb klienta.

W momencie osiągnięcia oczekiwanej wagi, pomagam w jej utrzymaniu, odpowiednio modyfikując dietę. Stopniowo wprowadzam produkty do tej pory nie pojawiające się w jadłospisie, jest to gwarancja uniknięcia efektu jo-jo, co pozwala cieszyć się szczupłą sylwetką przez wiele lat.

Natomiast jeśli proces leczenia żywieniowego nie wymaga już dalszej kontynuacji , stopniowo pomagam Ci go ustabilizować na bezpiecznym dla Ciebie poziomie. Tak aby określony problem zdrowotny nie powrócił lub był w możliwym stopniu załagodzony i nie sprawiał już dyskomfortu.

(czas spotkania 40 minut)

Powrót